W artykule tym zapoznacie się z różnymi sposobami na ustanowienie komunikacji pomiędzy urządzeniami pracującymi w różnych napięciach.
Mierzemy natężenie światła, poznając podstawowe pojęcia programowania Arduino
Pierwsze kroki z Arduino - poznajemy sposob na zapalanie diod.
Rezystory to jeden z podstawowych elementów wszystkich układów elektronicznych. Jako, że jest to element naprawdę podstawowy i powszechny, spróbujemy się o nim dowiedzieć kilku rzeczy.
Jakie mamy możliwości gdy trzeba wysterować urządzeniem, które potrzebuje więcej prądu. Nauczymy się korzystać z tranzystora, by pokonać ograniczenia w ilości prądu dostępnego na wyjściu Arduino.
Mając naszą wiedzę do dyspozycji, zbudujemy prostą, ale wciągającą grę.
Wielu użytkowników Arduino zapewne zauważyło, że wśród pinów z grupy DIGITAL jest kilka oznaczonych jako “PWM” lub “~”. W tym artykule postaram się wyjaśnić co to znaczy i jak dokładnie działa. Napiszę też jak można to praktycznie wykorzystać.
Podłączmy wiele diod do Arduino, używając kilku pinów. Jak radzić sobie gdy brakuje portów wyjściowych w Arduino.
Ten samouczek pokaże jak używać prostego głośniczka i wygrywać melodyjki za pomocą Arduino.
Czasem to co oferuje Arduino jest niewystarczjące dla Twojego projektu. Nauczumy się zwiększać ilość dostępych wejść i wyjść dla Arduino.
Pomiar temperatury - jedna z pierwszych interakcji Arduino ze światem zewnętrznym. Użyjemy prostego czujnika analogowego. Jedyne co trzeba zrobić - to zmierzyć napięcie.